Destek

İş Akışı ve Garanti

İŞ AKIŞI VE GARANTİ

 1. Siz İhtiyacınızı belirleyip gerekli bilgileri tarafımıza gönderiyorsunuz.
 2. Size birkaç alternatifli tasarımı hazırlayıp seçiminiz için size dönüyoruz.
 3. Beğendiğiniz bir tasarımı dikkatlice kontrol edip düzeltmeler var ise tarafımıza bildiriyorsunuz yok ise basım için onaylıyorsunuz.
 4. Onayladığınız işin ödemesini yapıyorsunuz. İsterseniz banka , ptt havalesi veya Kredi kartı
 5. Onayladığınız ve ödemesini yaptığınız işiniz, işin türüne göre sitemizde belirtilen sürede, basılıp hazır ediliyor.
 6. İşiniz kargo ile adresinize gönderiliyor.
 7. Yeni siparişleriniz için tekrar aramanızı bekliyoruz.
 8. Ürünlerimizde %3 ila %5 arası fire olabilir

Yukarda belirtilenler genel iş akışı ve garanti sürecidir. İş Akışı ve Garanti sürecini E-mail yazışmaları yerine Zoom veya Whatsapp eklenip anında karşılıklı yazışarak tasarım yaptırmak veya büromuza uğrayıp tasarımı yüz yüze hazırlamak da mümkündür.

İş Akışı ve Garanti sürecinde iş yükü aşağıdaki gibidir;

Sizin Sorumluluğunuz: Yaptırdığınız işteki bilgilerin doğruluğundan siz sorumlusunuz. Lütfen bu noktaya iyi dikkat ediniz. Bize telefon numaralarınızı doğru verdiniz, fakat biz tasarım yaparken yanlışlık oluştu. Telefonun doğrusunu bilmediğimiz için yanlışlık oluştuğunu fark edemiyoruz. Veya, gönderdiğiniz bilgileri kopyala yapıştır yöntemi ile aynen alıyoruz. Siz belirgin bir yanlışlık yaptınız diyelim. Tasarım yaparken içeriğe dikkat edemediğimizden yazdığınız yanlışlık tasarıma aynen yansıyacaktır. Yapılan tasarımlar, baskıya verilmeden önce onayınıza sunulmaktadır. İşe onay vermeden önce bütün bilgileri kontrol etmeniz gerekir. Onay alınıp iş basıldıktan sonra, içerik ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul edilemez. Yeniden bastırmak için işin tam ücretini yeniden ödemeniz gerekir.
Bilgisayar monitörlerinin renk ölçümleme farklılıkları nedeni ile oluşabilecek kalite kayıpları www.enucuzmatbaaci.com’un sorumluluğunda değildir. Gönderilecek dosyaların baskıya uygun biçimde CMYK renk formatında hazırlanması ve uygun Grafik Dosya Formatında kayıt edilmiş olması, müşterilerimizin sorumluluğundadır. www.enucuzmatbaaci.com gönderilen dosyaların müşteriye ait olduğunu kabul eder ve sadece müşterinin isteği doğrultusunda baskıda kullanılmasını sağlar.
Ahlak dışı, müstehcen işler basılmaz. Bizim bilip bilemediğimiz yasa dışı, isim, amblem, malzeme kullanımından doğan cezai takip sorumluluk işi gönderen kişiye aittir. Basılan işlerin içeriğinden dolayı www.enucuzmatbaaci.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. www.enucuzmatbaaci.com uygun görmediği işleri basmama hakkını saklı tutmaktadır.

Bizim sorumluluğumuz: Baskı hatalarından veya bozuk baskıdan www.enucuzmatbaaci.com sorumludur. Böyle durumlarda, her hangi bir ek ücret ödemeniz söz konusu olmadan işiniz yeniden basılır. www.enucuzmatbaaci.com diğer internet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlamaktadır. Bu bağlantılar, link verilen sitelerin grup şirketlerimize ait olduğunu ya da denetlendiğini göstermez. Bağlantı verilen sitelerdeki malzemeler “olduğu gibi” sağlanmakta ve açık ya da dolaylı hiç bir garanti verilmemektedir. www.enucuzmatbaaci.com, bağlantı verilen sitelerle ilgili hiç bir sorumluluk kabul etmez. Bu sitelerin virüslerden veya başka zararlı unsurlardan arınmış olduğu garantisini vermez. enucuzmatbaaci.com, bu sitelerdeki malzemelerin kullanımı ya da kullanım sonuçları, doğruluğu, kesinliği, güvenilirliği, zamanında olduğu ve sair hiç bir konuda garanti vermez.

Satış Sözleşmesi

 • www.enucuzmatbaaci.com’dan bütün kredi kartları, banka havalesi, yada posta çeki havalesi ile alışveriş yapılabilir.
 • Ödemesi yapılmamış siparişler işleme alınmaz. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.
 • Sipariş iptali ödemenin ulaşmasının ardından 30 dakika içinde (+90212) 434 60 20  numaralı telefona veya guvengrup@gmail.com e-posta adresine bildirilmelidir. Sipariş iptali için ürünlerin baskıya geçmemiş olması şartı aranır ve tasarım ücreti düşülerek ödeme iade edilir.
 • www.enucuzmatbaaci.com siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim edecektir. Ürün fiyatlarının bazıları Euro olarak verilmekte, alışveriş sırasında tüm fiyatlar sipariş ile ilgili borcun satıcı firmanın banka kayıtlarına girdiği günkü Merkez Bankası’nın Euro’ya uyguladığı TL karşılığı olarak ifade edilmektedir. Siparişin geçerli olması için siparişi verilen malzemenin bedelinin ve KDV tutarının da hesaba yatırılması gerekmektedir.
 • Not : KDV oranları %18’dir.
 • Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.EnUcuzMatbaaci.com sorumlu değildir.
 • Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, satıcının kontrolü dışında gelişen olayların, ortaya çıkmasıyla satıcının sözleşme ile yüklendiği borç ve sorumluluklarını kısmen veya tamamen yerine getirmemesi veya bunları zamanında yerine getirilmesini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, gümrüklerdeki mevzuat değişikliği, gümrük idarelerinden kaynaklanan nedenlerle malın zamanında çekilememesi, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza…) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında satıcının edimlerini yerine getirememesinden dolayı herhangi bir sorumluluğu söz konusu olmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
 • Şehir içi (İstanbul) siparişlerinde ürün baskısının gerçekleştiği günden itibaren 2 iş günü içerisinde, şehir dışından verilen siparişler ise 4 iş günü içerisinde alıcıya ulaştırılmak üzere kargoya teslim edilecektir. Gönderiler kargo ile yapılır. Kargo ücretleri alıcıya aittir.
 • Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda guvengrup@gmail.com‘a yazarak, durum ilgili kişilere bildirilebilir. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
 • Ürünün iadesi ürün teslim alındıktan sonra 2 gün içerisinde yapılmalıdır.
 • İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.
 • İadesi yapılacak olan ürünler, Güven Dijital Medya Yayıncılık Grup Matbaa Reklam Kırtasiye kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Kargo ücreti müşterimize aittir.
 • www.enucuzmatbaaci.com’dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.