Destek

Başarılı Bir Tasarım İçin Yapmanız Gerekenler

Başarılı Bir Tasarım İçin Yapmanız Gerekenler

Başarılı Bir Tasarım İçin, müşterilerinizin, rakipleriniz yerine sizin markanızı tercih etmesi için iyi bir nedeni olmalı. Markanız ve kurumsal kimliğiniz rakiplerinden farklı olmalı ki sunduğunuz ürün ve hizmetler, rekabet ortamında ön plana çıkabilsin. Etkili ve çarpıcı bir tasarım, kurumsal kimliğinizde yer alarak hedef kitlenizi kendine çekecektir

Şirket Logonuz

Tasarımın kullanılacağı en öncelikli yer, şirket logonuzdur. Pek çok şirket bunun farkında olmasa da logo, kurumsal kimliğin bir parçasıdır ve markanın en önemli görsel öğelerinden biridir. Gerek şirketin gerek de markanın gelişimi açısından başarılı bir tasarım, müşteri kitlenizin aklında büyük bir yer ederek olumlu geri dönüşlerin yapılmasını sağlar.

Dünyada ünlü olmuş markaları düşünün. Apple, Starbucks ya da en basitinden Google gibi markaları düşünün. Aklınıza ilk gelen logoları oluyor değil mi? İşte sizin yapmanız gereken de bu. Markanızdan bahsedildiği anda müşterilerinizin zihninde logonuz canlanıyorsa, satışlarınızın da artacağından şüpheniz olmasın.

Logonuzun tasarımı konusunda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

  • Logonuzun, sosyal medya profillerinde kullanılacak boyutlara göre küçültüldüğünde yeterince net olduğundan emin olun.
  • Logo üzerinde farklı etkinlikler, promosyonlar ve çeşitli ürünler için gerekli düzenlemeler yapıldığında aynı çarpıcı etkiyi verdiğinden emin olun.
  • Logo tasarımının, vermek istediğiniz kurumsal mesaj ile uyumlu olduğundan emin olun.

 

Reklam Araçlarınız

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte hem tasarım hem de matbaa alanında büyük yenilikler ve gelişmeler yaşansa da hala oldukça sıkıcı, düz ve hiçbir özelliği olmayan kartvizitleri, broşürleri ve katalogları kullanan firmalar var. Bu tür ürünler kurumsal kimliğin bir parçasıdır ve markanızın değerini yansıtır. Markanıza ne kadar önem veriyorsanız reklam ve tanıtım araçlarınıza da o kadar önem vermelisiniz.

Etkileyici bir tasarıma sahip reklam araçları sizi rakiplerinizden ayıracak ve müşterileriniz sizin markanıza yöneldiği için satışlarınız da otomatik olarak artış gösterecektir.

Web Siteniz

Tasarım öğesini kullanacağınız tek yer tabi ki kurumsal logonuz değil. Artık bilgi çağında yaşıyoruz ve evinde ya da ofisinde bilgisayar kullanmayan neredeyse kimse yok. İnternet üzerinden alışveriş yapmak ise bilgi çağının en gözde trendlerinden. Mağazaya gidip bir sürü seçenek içerisinde kaybolmayı göze almayan tüketiciler, online alışveriş yaparak zamandan ve enerjiden tasarruf ediyor.

İnternet üzerinden alışveriş yapan ya da marka bilgilerine ulaşan insanların sayısı bu kadar fazla iken sizin de yapmanız gereken şey, müşteri kitlenize başarılı bir İnternet sitesi tasarımı sunmaktır. Kullanıcıyı içine çeken ve yormayan bir tasarım, doğru reklam araçlarının kullanımı ile birleştiği zaman müşterinin zihninde “satın alma” dürtüsünü harekete geçirecektir. Kullanıcı dostu bir İnternet sitesi üzerinden gerek alışveriş hizmeti sunarak gerek de kurumsal bilgilerinizi sunarak satışlarınızı ve satıştan elde edeceğiniz gelirleri artırabilirsiniz.

Sosyal Medya 

Bilgi çağının olmazsa olmazı sosyal medya, başarılı tasarımlarınızı kullanılacağınız platformlardan bir tanesi. Tasarımlarınızın doğru ve etkili kullanımı sonucunda sosyal medya takipçileriniz iletilerinizi çabucak fark etmekle kalmayacak aynı zamanda rakipleriniz arasında sizin markanızı daha çok hatırlayacak. Yine etkili bir tasarımla yoğurulmuş sosyal medya kampanyaları da oldukça büyük oranda müşteri geri dönüşü almanızı sağlayacak.

Başarılı bir tasarım, farklı alanlarda yer alarak kurumsal kimliğinize değer katacak, marka değerinizi artıracak ve bu şekilde sizi rakiplerinizden birçok adım öne taşıyacak. Başarılı tasarımınız sayesinde markanızı benimsemiş olan müşteri kitleniz de rakipleriniz yerine sizi tercih edeceği için, satış grafiklerinizde yükselme yaşamanız kaçınılmaz olacak.

 


Matbaa Hizmetleri

En ucuz ve en kaliteli matbaa hizmetleri enucuzmatbaaci.com da. Uygun fiyata işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…
Sipariş Ver

En Ucuz Matbaaci internet üzerinde tüm matbaa ihtiyaçlarınızı ekonomik kolay seri olarak yapmanızı sağlar En Ucuz Matbaaci, “Size bir tık kadar yakınız” sloganı ile başta tüm Türkiye ve tüm dünya ülkeleri kapsama alanımızda. Son yıllarda internetin hayatımıza yön vermesi üzerine bizde değişime ayak uydurarak daha önce klasik anlamda sunduğumuz kaliteli hizmetleri sanal ortama taşıdık. İstediklerinizi tasarlayın gerekli verileri tarafımıza internet üzerinden ulaştırın çalışmanızı onayladıktan sonra siparişleriniz kargo ile adresinize teslim.

Ödemeleriniz internet üzerinden, kredi kartları ve banka havalesi ile yapılabilmektedir. Tüm kredi kartlarına taksit imkânı mevcuttur. Güven grup garantisi ile tüm tanıtım, reklam, matbaa, materyallerinizi bizden edinebilirsiniz. Biz sadece sanalda değil gerçekte de varız…

1997 yılında kurulan firmamız faaliyetlerine Kırtasiye, Ajans, Matbaa, Çiçekçilik, Fotoğrafçılık, Web Tasarım, Tabela, Promosyon Materyalleri, üretim ve pazarlama alanında devam ediyor. Organizasyon ve Reklam Danışmanlığı da tarafımızdan verilmektedir. 2011 Yılında Maliye ile anlaşmalı matbaa ünvanını da alan firmamız her türlü resmi evrak basımı da yapmaktadır. Sürekli genişleyen genç kadromuza uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile önemli projelere imza atmış, sektördeki yerini hak etmiştir.

Sektöre yeni fikirler üreterek ve farklı projeler üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Grafik Tasarım ve Web Tasarım sektörünü konusunun artık başlı başına bir iş kolu haline geldiği ve profesyonel destek almanın hem size kaliteli hizmet sağlayacağını hem de zaman kazandıracağını hatırlatmak isteriz

 

Kaynak: Çağrı Tasarım

Cevap Bırakın

7 − seven =